Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Narzędzia osobiste
Zaloguj
This Logo Viewlet registered to Business4 Theme
Jesteś w: Start Licencjonowanie

Licencjonowanie

Firmy produkujące oprogramowanie oferują Państwu szeroki wybór sposobów licencjonowania swoich produktów. Aby ułatwić Państwu wybranie najbardziej dogodnej metody zakupu licencji Microsoft i innych firm, prezentujemy opis najbardziej popularnych form licencjonowania wielostanowiskowego.

Microsoft Open License Program

Otwarta Licencja Microsoft OPEN, zwana popularnie MOLP to możliwość kupna większej ilości oprogramowania firmy Microsoft po bardzo atrakcyjnych cenach w formie licencji. Występuje ona w dwóch odmianach: Open Business, dla mniejszej ilości kupowanych licencji, z maksymalnie uproszczonymi zasadami zakupu i Open Volume, dla większej ilości licencji, z nieco bardziej skomplikowanymi zasadami, ale za to z atrakcyjniejszą ceną.

Czytaj dalej...

Microsoft Open Value Subscription Program

Program subskrypcyjny Open Value Subscription OVS jest programem licencyjnym dla małych i średnich przedsiębiorstw. Stanowi swego rodzaju dzierżawę oprogramowania. OVS pozwala czasowo wykorzystywać oprogramowanie Microsoft, za które przedsiębiorstwo płaci roczne raty. Program przeznaczony jest dla firm posiadających minimum 5 komputerów. Umowa podpisywana jest na 3 lata.

Czytaj dalej...

Microsoft Open Value Program

Program licencyjny Open Value to program licencjonowania oprogramowania Microsoft przeznaczony dla firm, które zainteresowane są zakupem licencji wieczystych (bezterminowych), a opłaty za licencje chcą wnosić w ratach rocznych.

Czytaj dalej...

Porównanie programów licencjonowania grupowego Microsoft

Dokument PDF opisujący programy licencjonowania grupowego Microsoft.

Czytaj dalej...

Symantec Express Program

Symantec Express jest programem licencjonowania przeznaczonym dla małych i średnich przedsiębiorstw potrzebujących prostej metody zakupu małej liczby licencji, bez czasochłonnej roboty papierkowej. Firmy mogą nabywać zarówno oprogramowanie, jak i wsparcie techniczne. Obowiązuje przy tym zasada, że im więcej licencji zamawianych jednorazowo, tym większe upusty cenowe.

Czytaj dalej...

Symantec Rewards Program

Symantec Rewards jest programem licencjonowania przeznaczonym dla średnich i dużych przedsiębiorstw. Program oferuje prosty dostęp do wszystkich rozwiązań Symanteca, a także do wsparcia technicznego. Zaletą jest prostota i elastyczność scentralizowanych zakupów oraz możliwość przewidywania kosztów. Obowiązuje przy tym zasada, że im więcej zamawianych licencji, tym większe upusty cenowe.

Czytaj dalej...

Licencje edukacyjne - definicja uprawnionej instytucji edukacyjnej

Dokument zawiera odnośniki, pod którymi znajdują się definicje instytucji uprawnionych do zakupu i posługiwania się licencjami edukacyjnymi.

Czytaj dalej...

Licencje rządowe/samorządowe - definicja uprawnionej instytucji

Dokument zawiera odnośniki, pod którymi znajdują się definicje instytucji uprawnionych do zakupu i posługiwania się licencjami rządowymi/samorządowymi.

Czytaj dalej...

Akcje Dokumentu